הפגישה בין הנביא מוחמד והנזיר בוחאיירא

Article translated to : العربية 中文

הפגישה בין הנביא מוחמד והנזיר בוחאיירא

דודו של הנביא מוחמד עליו השלום אבו טאליבּ דאג לעתידו של הנביא מוחמד , וניסה ללמד אותו את כללי המסחר , לכן הוא תמיד ביקש ממנו לצאת איתו במסעות המסחר שלו אל סוריה.

כשהיה בן 12 יצא הנביא מוחמד עם דודו אבו טאליבּ , והסוחרים הנוסעים לסוריה . שם הגיעו לעיר בוסרה . בעיר הזו היה נזיר נוצרי שכונה בוחיירא ( שמו האמיתי הוא גרגיס ) , הנזיר הזה יצא להיפגש עם השיירה של אבו טאליב , זו היתה הפעם הראשונה שבה יצא לפגוש אותם , וכשהגיעו לעיר , הוא פתח בחיפושים ביניהם עד שהגיע לילד הקטן , הנביא מוחמד עליו השלום , ותפס את ידו , ואמר : זה הוא אדון העולמים , זה הוא שליח ריבון העולמים , זה הו האיש שאלוהים ישלח אותו בבחינת רחמים לעולמים . אבו טאליבּ שאל אותו : איך ידעתָ את זה ? הוא ענה : מאז שהגעתם לפאתי העיר כל האבנים והעצים השתחוו אפיים , הם לא עושים את זה אלא לנביא , ואני הכרתי אותו בגלל חותם הנבואה שנחתם על גבו , וזה נודע בספר שלנו ( הברית החדשה ).

הנזיר בוחאיירא הטיב עימם , ובקש מדודו אבו טאליב שלא ייקח אותו עוד במסעותיו מחמת שהרומאים או היהודים יפגעו בו . הדוד ציית לדברי הנזיר והחזיר מוחמד למיכה .

הנביא מוחמד במחקרי המזרחנות
הנוהגים בצדק

חוקרים מערביים רבים טענו כי הנזיר בוחאיירא הוא אשר לימד את הנביא מוחמד עליו השלום , וכי הוא העומד מאחורי הנבואה שהוטלה על מוחמד .

החוקר האנגלי טומאס קארליל , דחה את הטענה הזו על הסף , הוא אמר בספרו " הגבורים " : " כשגדל מוחמד הוא ליווה את דודו במסעות המסחר שלו , וכשהיה בן 18 ליווה את דודו במלחמות . אולם הנסיעה החשובה ביותר שלו עם דודו , היא אשר היתה לסוריה , אז היה בן 12 , הוא ראה לפעם הראשונה , עולם שונה של פולחן , אני מתכוון לדת הנוצרית . שם נפגש עם הנזיר בוחאיירא שבישר לו בדבר הנבואה . יש טוענים שבוחאיירא הוא אשר לימד אותו , אולם זה הוא שקר גס . הילד לא שהה שם יותר מימים ספורים , והוא היה קטן ורך , איך יוכל ללמוד את כל זה בגיל הילדות, יתר על כן הוא היה מדבר ערבית ולא ידע את לשונו של הנזיר , אז איך למד ממנו את זה ?" .

אין ספק שההתרחשויות בבוסרה השפיעו על הילד הקטן , ופתחו את עיניו על עולם שונה , אולי אלו היו רעיונות מעורבבות , אבל כשיבשל מוחמד הוא יהיה בעל מחשבה שלמה .

Previous article Next article