עבודתו של הנביא מוחמד עליו השלום בסחר

Article translated to : العربية English 中文

עבודתו של הנביא מוחמד עליו השלום בסחר

הנביא מוחמד עליו השלום למד את כללי המסחר מדודו אבו טאליבּ , שגדל בביתו לאחר מות סבו עבד אלמוטליבּ , בניעוריו הוא נסע לפעמים ספורות לסוריה , בהיותו בן 25 יצא מוחמד עליו השלום בראש השיירת המסחרית של ח'דיגה בת ח'וואילד .

ההיסטוריון אבן אסחאק אומר : ח'דיגה בת ח'וואילד היתה בעלת כבוד, אצילות והון, היא העסיקה אנשים במסחר שלה תמורת סכום של כסף . נודע לה על מוחמד , ושמעה שהוא נאמן , צדיק ומנומס , היא הציעה לו לעמוד בראש שיירת המסחר שלה הנוסעת לסוריה תמורת סכום של כסף , היא הציעה לו שכר יותר מזה שעמיתיו מקבלים . הוא הסכים ונסע עם המסחר , מייסרה העבד הצעיר שלה ליווה אותו לסוריה .

הפעם הרוויח המסחר של ח'דיגה יותר ויותר מכל פעם , בגלל הברכה של הנביא עליו השלום , העבד הצעיר מייסרה סיפר לח'דיגה על הנסיעה ועל ההתנהגויות המבורכות של מוחמד , ועל הרווח הרב של נסיעה זו .

לאחר החזרה למיכה , המשיך מוחמד בסחורה שלו , הוא סחר בשווקי מיכה , עוקאז , מוגנה וזי אל-מג'אז . אולם הוא לא עסק כל הזמן במסחר , הוא עבד אך ורק במידה שהבטיחה לו את הצרכים החשובים למחייה , ולא להיות עשיר או בעל עסקאות . הוא רק שאף לחיים מאוזנים , כי במרוצת הזמן היה מתפנה להרהורים ביקום הנפלא .

Previous article Next article