عربي English עברית Deutsch Italiano 中文 Español Français Русский Indonesia Português Nederlands हिन्दी 日本の
Knowing Allah
  
  

Under category הנביא מטיף לבני עמו על האסלאם
Creation date 2007-11-13 00:22:49
Article translated to
العربية    中文   
Hits 14006
שלח הדף לחבר
العربية    中文   
שלח הדף לחבר Print Download article Word format Share Compaign Bookmark and Share

   

הצוו להפיץ את דת האיסלאם

הנביא מוחמד עליו השלום , קבל את הצוו מאלוהים כדי להפיץ את דת האיסלאם בפומבי , ולקרא לבני עמו , ולכל עמי היקום להאמין באלוהים כאל אחד ויחיד .

 

הצוו הראשון היה בסורת אל-מודת'ר ( המתכּסה) , אמר אלוהים : " הוי המתכסה (1) קום והזהר (2) ואת ריבונך פאר (3) ואת בגדיך טיהר (4) ומן הטומאה היעקר (5)" ( סורת המתכסה : 1 / 5 ).

את הפסוקים האלה נתגלו לנביא מוחמד עליו השלום בלילה כה קר , אז היה ישן במיטה ומתכסה בשמיכות.

 

אולי נראית הקריאה של אלוהים לנביא מוחמד בצורה הנמצאת בפסוקים פשוטה, אלא שהיא מרחקת לכת , ומשפיעה ביותר על גורל העולם בכל השנים הבאות . קריאה זו מעוררת כמה נקודות יש להבהירן :

 

1 – המטרה של המשימה של הנביא מוחמד עליו השלום היא להזהיר את האנשים מן כל סוגי העבודה לאלים אחרים מבלעדי אלוהים , אזהרה זו אמורה להפחיד את האנשים מן העונש שיטיל אלוהים על הכופרים .

 

 

2 – המטרה מן הפסוק " פאר את ריבונך " היא להבהיר שהפאור לאלוהים מעיד על כך שהוא אך ורק המגיע לו את הפיאור הזה, ואין לאף אחד להגיע לדרגה זו , כי אלוהים הוא בורא כל הבריות , השמים והארץ , וכי הוא היכול לעשות את הכל , רק יגיד לדבר הֱיֶה והָיָה , על כן צריך לכל אדם להשפיל עצמו בפני אלוהים , ובפני היכולות שלו .

 

 

3 – המטרה של טיהור הבגדים , ומן ההיעקרות מן הטומאה היא שהבר צריך ללמד על התוך , וכי על האדם לטהר את עצמו מכל פגם. כאן הורה אלוהים לנביא מוחמד כי עליו להיות איש טהור , השואף לשלימות ! למה ? כי המשימה שלו צריכה לאיש שיהווה דוגמה טובה לכל המאמינים , דוגמת מופת , אין לבחור בנביא אלא מבין ישרי הדרך , כך רצה אלוהים . והוא מקפיד על כך אפילו אחרון הנביאים , הוא מכין אותו לשמש דוגמת מופת לכל האנשים .

 

 

4 – אלוהים אמר עוד לנביא שעליו לסבול את פגיעת הכופרים בו , ובחבריו המאמינים ( אל-צ'חאבּה ) , ולסבול את הזלזול , והנאצות שלהם . אלוהים כאן לא הורה לו להחליף הפגיעה איתם , אם כי הורה להצטייד בסבלנות עד יתממש דברו של אלוהים .

 

 

ברוך השם ! איזה מצוות יעילות אלו , למרות שהן נראות פשוטות אלא שהמתעמק בהן יגלה שהן מקיפות את כל התחומים הקשורים ביחס בין הבריות לאלוהים , הבורא .

 

הפסוקים עצמם , כוללים כל כלי הקריאה והשליחות של הנביא מוחמד עליו השלום . האזהרה מביאה לידי האנשים להבין שיש מעשים המובילים לעונש , ויש מעשים המובילים לשכר ולתגמול , וכי האדם לא יידון בעולם הזה על כל המעשים שלו הן טובים והן רעים , אלא יש יום לחשבון , יום הדין . האזהרה מעמיקה את האמונה ביום הדין , שם יש חיים שונים , בעולם הבא .

 

 

הפסוקים דורשים מכל עובדי אלוהים  היחוד השלם ( להאמין שאין אלוה אלא אלוהים הוא האחד והיחיד ) , ולסמוך על אלוהים בכל דברי החיים , ולהתעניין לרצות את אלוהים יותר מן ההתענינות לסיפוק עצמי ולרצות הבני האדם.

 

 

מתוך הפיסוקים נסיק כי הקריאה להאמין לאלוהים התרכזה בכמה נושאים:

1 – היחוד

 

2 – יש להאמין ביום הדין , יום החשבון , יום תחיית המתים .

 

3 – הצורך לטהר את הנפש מכל טומאה דרך ההתרחקות מכל מעשים מגונים , מעשי תועבה , וחטא . כי כל המעשים האלה מובילים לעונש של אלוהים ביום הדין . הטוהרה ונקיון הכפים עוזרים לאדם לקנות לעצמו את הסגולות הטובות , ומקרבים אותו למעשי החסד , ולחסידים.

 

 

4 – לשים דגש על החשיבות של הסמיכה על אלוהים בכל ענייני החיים שלנו , אבל אין לשבת ולחכות לאלוהים שיאכיל אותנו , אלא יש עלינו לעבוד , ולהשקיע כל מאמץ אפשרי להתפרנס , ובאותו זמן להאמין שאלוהים יגזור לנו את הטוב .

 

 

5  - לפני כל יש להאמין שמוחמד עליו השלום , בחיר המין האנושי, הוא שליחו של אלוהים , ואחרון הנביאים .

הפסוקים רומזים גם לצורה יותר חשובה , דמיין לעצמך , בלילה כה קר , הנביא ישן במיטה , מתכסה בשמיכות , מבקש לחמימות ולמנוחה . פתאום יתגלה גבריל עם הפסוקים האלה , ומוציא אותו מתחת השמיכות , ומודיע לו על משימה כה קשה , הוא הורה לו להפיץ את האמונה , ולגלות את דברו לאנשי מיכה , ולעולם כולו לאחר מכן .

 

 

הצורה הזו כאילו אומרת שהאדם שחי לעצמו רק יכול לזכות בחמימות והמנוחה , אולם אתה , מוחמד ! שהוטל עליך את הנטל הכבד הזה , אין לך לישון ! ואין לך לנוח ! קום, לדָבָר הגדול המחכה לך , לנטל הכבד המוטל על שכמך , קום לג'יהאד , קום לעייפות , לכאב ולסבל .

 

 

קום, כי הגיע הזמן ! קום להזהיר ! איזה מילה נוראה , אשר הוציאה אותו מן חמימות הבית השקט , והחיק החם אל קור החיים הרועמים , למציאות של החיים הבאים .

 

הנביא עליו השלום קַם , ונשאר קָם מדי 20 שנה , לא נח , ולא שכך , לעולם לא חיה בשביל עצמו , או בשביל בני משפחתו , אלא שנשאר קם , נושא על שכמו את הנטל הכבד , ולא כרע תחתו . זה היה נטל הנאמנות הגדול בארץ , הנטל של האנושות , הנטל של עיקר האמונה, הנטל של הג'יהאד וההיאבקות בכל הכיוונים .

 

 

  למשך 20 שנה חיה הנביא עליו השלום במאבק הנמשך , לא הזניח אותו , מאז שמע הצוו מן אלוהים , קום !

האתר הזה הוא חלק מן המאבק , שהנביא עליו השלום התחיל אותו , ואנחנו ממשיכים על דרכו .
                      Next article
Bookmark and Share


أضف تعليق