כיבוד השכל

Article translated to : العربية

כיבוד השכל

אחד הדברים הנפלאים של השליחות של הנביא מוחמד עלו בירכת אללה ושלום הוא כיבוד השכל. המדען ליון אומר: " האיסלאם אינו קורא לחסידיו לבטל את הכשרון האלוהי החיוני הזה, בניגוד לדתות האחרות שמתעקשות שחסידיהן יקבלו עקרונות מסוימות ללא חשיבה או שאלה, אלא שכופות את העקרונות האלה על ידי הסמכויות של הכניסייה. בעוד שהאיסלאם קורא לחסידיו לשאול ולחשוב לפני שיאמינו, הדבר הזה לא מוזר מכיוון שהאיסלאם הוא הדת של השכל וההיגיון, האיסלאם הוא דת האמת!! הנשק שלו הוא למדע ! ויריבו הוא הבורות!

הוגה הדעות המפורסם "אוגוסט קונט" דיבר על הדבר הזה ועל היכולת של דת האיסלאם להתייחס ולקלוט את כל המוחות, הפילוסופיות והרעיונות האנושיות ... הוא ביטא את זה באומרו: "הגאונות של האיסלאם והיכולת הרוחנית שלו אינן סותרות את השכל בכלל כמו שאר הדתות האחרות, אפילו אינן סותרות את הפוזיטיביזם, מכוון שהאיסלאם מתאים למציאות של האדם, כל אדם, בזכות האימונה הפשוטה וההוראות המועילות שלו!!

ההיסטוריון סידיו אומר בהשוואה מדהימה: "החברה האיסלאמית לא סבלה מהתעקשות השכל או הרוח ואי החשיבה, ומההתנגדות למדע ולמדענים כמו אירופה. ההיסטוריה מעידה על כך כי שלושים ושנים אלםים מדענים נשרפו בעודם חיים ביבשת ארופה! אין ספק בכך שההיסטוריה האיסלאמית לא ידעה את רדיפת חופש המחשבה. המוסלמים נחשבים כראשונים אשר ידעו את המידע בימי הביניים החשוכים, בנוסף לכן האיסלאם העניק לאנשי הדתות האחרות את חופש האימונה הדבר שאינו קיים בכל דת אחרת".

מזה אלף שנים, כאשר המדענים באירופה היו נשרפים בעודם חיים, כפי שאמר הוגה הדעות "סידיו" היה הוגה הדעות המוסלמי "אבן חזם" מצהיר בספרו " הפרדה בין הדתות, נטיות וכתות" .

Previous article

Articles in the same category